
SARAJEVO – Dvadesetjednogodišnji mladić teško je povrijeđen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u noći između 24. i 25. juna u sarajevskoj opštini Novi Grad, nakon što je pao sa krova automobila kojim je upravljao pijani vozač bez položenog vozačkog ispita.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo saopšteno je da se nesreća dogodila u 00.35 časova u Bulevaru Meše Selimovića.
Prema navodima policije, na kolovoz je pao D.H. (21) iz Sarajeva, koji se nalazio na krovu putničkog automobila „audi A6“, kojim je upravljao A.O. (22) iz Sarajeva.
Policija je utvrdila da je vozač upravljao automobilom prije sticanja prava na upravljanje motornim vozilom, odnosno bez položenog vozačkog ispita, te da je bio pod dejstvom alkohola. Alkotestiranjem mu je utvrđeno 1,53 promila alkohola u organizmu.
Povrijeđeni mladić je nakon ukazane pomoći u Klinici urgentne medicine Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo, zbog teških povreda opasnih po život, premješten na Kliniku za neurohirurgiju, gdje je zadržan na liječenju.
O nesreći je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su obavili pripadnici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, uz prisustvo stalnog sudskog vještaka saobraćajne struke.
Vozač A.O. je uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo teška krivična djela protiv bezbjednosti javnog saobraćaja, nakon čega je predat u prostorije za zadržavanje lica lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo.
