
ABU DABI – Saudijski državni naftno-gasni gigant “Saudi Aramko” obnovio je isporuke nafte u Persijskom zalivu i izvoz ugljovodonika kroz Ormuski moreuz, saopštio je izvor iz naftne industrije.
– Saudijska Arabija je obnovila izvoz sirove nafte preko svojih terminala u Persijskom zalivu i kroz Ormuski moreuz. Kompanija „Saudi Aramko“ obavlja utovar nafte u luci Ras Tanura, koja se nalazi na obali Persijskog zaliva – rekao je izvor.
Agencija RIA Novosti objavila je ranije, pozivajući se na podatke platforme za praćenje brodova “Vesel fajnder”, da se više saudijskih supertankera za prevoz nafte nalazi u luci Ras Tanura zbog utovara sirove nafte sa naftnih polja.
GlasSrpske
